„Opowiadania bożonarodzeniowe i adwentowe”

Przedszkole Dla ciebie -->

Co może się wydarzyć, kiedy pewien chłopczyk zapragnie mieć tatusia na Boże Narodzenie, a św. Józef wysłucha tej prośby? Gdzie swoją podróż zakończyły złoto, kadzidło i mirra? Dlaczego na Boże Narodzenie ubiera się choinkę? Kto uratował Dzieciątko Jezus przed furią żołnierzy Heroda? Dlaczego podczas Świąt rozwiesza się włos anielski? Czy wiecie, że było siedmiu mędrców, ale do stajenki dotarło tylko trzech?

Książka ”Opowiadania bożonarodzeniowe i adwentowe” Bruno Ferrero jest zbiorem ponad pięćdziesięciu historii na adwent, Boże Narodzenie oraz Objawienie Pańskie.  Niektóre historie są tradycyjne, wiele jest nowych. Po tę książkę powinni sięgnąć ci, którzy lubią opowiadać historie małym i większym dzieciom w domu, w przedszkolu, szkole, na katechezie oraz wszyscy, którzy lubią opowiadania.

Opracowała Karolina  Piętka
Nauczyciel w Przedszkolu Niepublicznym Sióstr Salezjanek im. Dobrego Pasterza w Warszawie