„Rozmowy z Aniołem stróżem”, a co to takiego?

Przedszkole Dla ciebie -->

„Rozmowy z Aniołem stróżem”, a co to takiego?

 To doskonała lektura do wspólnego rodzinnego czytania. Do tego bardzo praktyczna, gdyż może pomóc dzieciom w rozwiązywaniu codziennych problemów i rozterek.  Książeczki Elżbiety Śnieżkowskiej-Bielak wybitnego pedagoga z wieloletnim stażem. Bohaterem serii jest kilkuletni chłopiec o imieniu Antoś, który właśnie zaczął uczęszczać do przedszkola, gdzie poznaje nowych kolegów i doświadcza różnych trudnych sytuacji oraz oczywiście jego Anioł Stróż, z którym chłopiec rozmawia i który pomaga mu radzić sobie z jego problemami oraz wątpliwościami.

Razem z mamą czytałyśmy „Rozmowy z Aniołem Stróżem” mojej młodszej siostrze i przyznam, że podczas ich lektury sama wiele się nauczyłam, przede wszystkim patrzeć oczami dziecka na różne sprawy, które dla nas dorosłych wydawać się mogą mało istotne, ale dla kilkuletnich dzieci są nieraz trudne bolesne i niezrozumiałe oraz tego jak o nich rozmawiać ze swoimi pociechami w prosty i zrozumiały przez nich sposób. Gorąco polecam tę pozycję.

Anna Drożdż – Nauczyciel w Przedszkolu Niepublicznym Sióstr Salezjanek im. Dobrego Pasterza